18. listopada

Obilježili Dan kravate

Međunarodni dan kravate obilježili smo u petak, 18. listopada 2019. Inače, prvi put u Hrvatskoj službeno je proglašen i tjedan kravate, pa su se diljem naše zemlje odvijale manifestacije posvećene ovom dijelu muške garderobe koje sve više prihvaćaju i žene. Učenici i učitelji toga su dana oko vrata vezali taj ukrasni dio odjeće koji su prvi nosili hrvatski vojnici. Francuzi su ga po Hrvatima nazvali Croata, što znači kravata. Noseći kravatu prisjetili smo se naših predaka, a taj modni detalj i danas pronosi hrvatsku slavu svijetom.

Foto-galerija!

objavio: Kristina Rajković   datum: 28. 10. 2019.