Za međunarodni projekt „Boje mira“

Kloštranska dekica ide u svijet

Gotova je vunena dekica koju smo uz pomoć kloštranskih pletilja zajednički stvarali za međunarodni projekt „Boje mira“. Zahvaljujemo svim majkama, bakama i tetama koje su se odazvale pozivu i podržale nas u radu ili materijalu, bez čije bi pomoći ovaj zadatak bio teško ostvariv. Projekt ide dalje, a preostali  tabletići bit će uvršteni u dekicu iduću godinu, stoga štrikajte, heklajte, šivajte i dalje te nam dostavljajte vunenu odjeću koju ne koristite, džempere, kape, šalove, rukavice i slično. U izradi tabletića  zadane su jedino dimenzije 50X50 cm, a sve ostalo je umjetnička sloboda autora. Tabletići koji su većih dimenzija bit će poslani organizatoru samostalno, izvan zajedničke dekice. U svibnju će biti održano otvorenje izložbe likovnih radova učenika od 1.do 5.razreda uključenih u projekt kao i šarene dekice od vunenih tabletića, nakon čega će biti poslani na izložbu u Sant'Annu kraj Stazzeme u talijanskoj pokrajini Toscani, odakle će krenuti u svijet.

objavio: Kristina Rajković   datum: 9. 3. 2020.