Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata, odnosno Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje obilježavamo u srijedu, 18.studenoga. Prvi je put to praznik u našoj domovini i neradni dan za sve radne ljude i učenike. U nastavi su učenici slušali o stradanjima u Hrvatskoj tijekom prošloga rata te gledali dokumentarni film ratne tematike. U nastavi Likovne kulture učenici su tu temu ilustrirali u tehnikama frotaž i kartonski tisak. Predstavljamo radove osmaša koji su se likovno izražavali na način rekompozicije i fotomontaže.  Učenici su iskidane fotografije Vukovara sa simbolima vodotornja, Vučedolske golubice, Trpinjske ceste i Memorijalnog groblja nastavljali crtežom u tušu te tako oblikovali dramatičnu, crno-bijelu kompoziciju.

objavio: Sergej Pavlek   datum: 17. 11. 2020.