Izlet sedmih razreda Krku

Učenici 7. razreda su 14.6. nakon dvije duge godine konačno bili na izletu/terenskoj nastavi. Izlet je do zadnjeg dana bio neizvjestan, no u zadnji tren se na naš upit javio ‘’Srećko Tours’’ i agencija MMG koji su nam omogućili da ostvarimo dugoočekivani jednodnevni izlet. U ranim jutarnjim satima krenuli smo put otoka Krka, preživjeli krkljanac kroz Zagreb i zamjenu autobusa (prebacili smo se u drugi s manje sjedala, a naš prepustili učenicima jedne druge škole kojima je trebalo više mjesta) te uz jedno stajanje na Ravnoj Gori sretno stigli na odredište u luci Punat gdje smo čekali brodić za otočić Košljun. Tamo smo uz našu vodičicu saznali o tome kako je nastao otok Košljun, razgledali muzej i Crkvu navještenja Marijina i uživali u oazi mira oko franjevačkog samostana. Brodom smo se vratili u Punat do autobusa te nastavili vožnju do Baške gdje smo na plaži proveli poslijepodne kupajući se na predivnoj plaži. Put nazad bio je ispunjen dobrim raspoloženjem i pjesmom, a na kraju su nas vodičica i vozač Šime pohvalili za pristojnost, urednost i točnost kao i veseo duh koji smo svi pokazali.

Martina Podnar-Bočkaj

objavio: Ivana Jurić   datum: 20. 6. 2022.