Ivanić-Grad - kino dvorana: Dnevnik Pauline P.

U kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta u Ivanić-Gradu u utorak, 18. travnja, učenici trećih, četvrtih i petih razreda u pratnji učitelja, razrednika i ravnateljice, gledali su igrani film za djecu, Dnevnik Pauline P., scenaristice i književnice Sanje Polak. Radi se o doživljajima djevojčice Pauline, učenice 3.c, koja ima jedinstveni hobi, a to je maštanje. U stvarnom životu živi u stanu s roditeljima, majka je posvećena kućanstvu, a otac fizici te sanja o tome kako će dobiti Nobelovu nagradu. Paulina ima prijateljicu Nikolinu s kojom dijeli dobro i zlo. Kad u njihov 3.c dođe nova učenica, Ana, dolazi do međusobne zavisti i nadmetanja. Paulina i Ana bore se za simpatiju i naklonost istih dječaka. Paulina u autobusu prepozna lik Djeda Mraza i zaželi da joj se roditelji koji neko vrijeme žive razdvojeno, pomire.

Vlasta Tolić

objavio: Ivana Jurić   datum: 19. 4. 2023.