Europski dan jezika - 26.9

U utorak 26. rujna obilježili smo Europski dan jezika na radionicama u organizaciji učitelja Jezičnog aktiva kojima se pridružila i učiteljica informatike Ivana Jurić. Učenici su kroz zabavne I kreativne aktivnosti proširili svoje znanje o jezicima koji se govore na području Europe. U radionici  s učiteljicom Jasminom Mandić učenici su istraživali kako se na slavenskim jezicima kaže Volim te. Učitelj Marko Marušić organizirao je radionicu izrade majica s motivima europskih zemalja. Učenici su također istraživali kako se na raznim europskim jezicima kaže Hvala u radionici koju je vodila učiteljica Ksenija Kahlina, koja je u sklopu eTwinning aktivnosti također organizirala i radionicu izrade razglednica koje će otputovati na adrese projektnih partnera diljem Europe. Učiteljica Ivana Jurić zainteresiranim je učenicima približila digitalne alate za učenje jezika. Učiteljice Martina Podnar Bočkaj, Maja Špehar i Biljana Šunjić pobrinule su se za zabavu i učenje kroz društvene igre vezane uz temu europskih jezika i zemalja.

Slike s održanih radionica  pogledajte u galeriji.

objavio: Ivana Jurić   datum: 28. 9. 2023.