Čitamo mi, u obitelji svi

U petak, 6.11.2015. krenuli smo  s provedbom projekta "Čitamo mi, u obitelji svi". U projektu sudjeluju učenici 3. razreda, te članovi njihovih obitelji. Prvi su sudionici preuzeli naprtnjače s knjigama, koje će od petka do srijede "boraviti" u njihovim obiteljima.Evo, da ih predstavimo : Kristijan Kovačić, 3.a , Jana Bočkaj, 3.b te Anđelko Grgurač, 3c.

Cilj je projekta poticati čitanje u okruženju obitelji, jer prema nekim spoznajama postojanje čitalačkih navika kod roditelja i članova obitelji značajno utječe na formiranje čitalačkih navika kod djece. Projekt je zamišljen kao "putovanje" ruksaka s knjigama od jednog do drugog učenika, odnosno njihovih obitelji, gdje će ruksak "boraviti" od petka do srijede. Tijekom tog vremena članovi bi obitelji trebali zajednički provoditi vrijeme u čitanju, razgovoru o pročitanom, te dojmove o svemu zabilježiti u bilježnicu dojmova.

objavio: Suzana Lacković   datum: 6. 11. 2015.