POZIV NA UKLJUČENJE U AKCIJU ZELENI KORAK

AKCIJU PRIKUPLJANJA STAROG PAPIRA U HRVATSKIM OSNOVNIM ŠKOLAMA

Pozivamo sve učenike i roditelje da se uključe u već tradicionalnu akciju sakupljanja staroga papira "Zeleni korak" u sklopu dm Green city projecta 2016. koji će se provoditi krajem od 1.travnja do 30. travnja 2016.godine. Cilj akcije je poučavanje učenika aktivnom sudjelovanju u zaštiti prirode.

Važno je  da se u akciju uključe svi razredi i svi učenici škole jer se u natjecanju količina sakupljenog papira dijeli s ukupnim brojem učenika. Papir sakupljajte tijekom cijeloga travnja, a u školu ga donosite kada vas o tome obavijestimo.

Uključite se!!!

PRAVILA SUDJELOVANJA

-  Učenici svih škola koje se u roku prijave u Akciju stari papir mogu prikupljati isključivo od 1.4.2016. do 30.4.2016..

-  Prije odlaganja papira u kontejner predstavnik škole dužan je zapisati izvaganu količinu papira koju su učenici sakupili. Popis sakupljenog papira ostavlja se predstavniku Unijapapira, tvrtke nadležne za vaganje, otkup i preuzimanje ukupne količine sakupljenog papira, koji ponovno važe sakupljenu količinu papira.

-  Vaganje, otkup i preuzimanje staroga papira odvijat de se od 2.5.2016.do 23.5.2016., a prema dogovoru škole s Unijapapirom d.d.

- Svaka škola koja sudjeluje u akciji Zeleni korak bit će nagrađena od strane Unijapapira s iznosom ekvivalentnim otkupnoj cijeni po jedinici težine (500 kn / toni), a novac de Unijapapir doznačiti školama u roku od 30 dana od dana objave rezultata akcije.

-  Nakon objave rezultata, pet najboljih škola koje sakupe najviše starog papira bit će pozvano na dodjelu dm green city nagrada gdje će im biti uručena nagrada i priznanje za postignude koje su ostvarile po pitanju očuvanja okoliša. Nagrade de biti uručene na svečanosti dodjele dm green city nagrada u Zagrebu u rujnu 2016., o čemu de pobjednici akcije biti pravovremeno obaviješteni.

SUSTAV BODOVANJA I NAGRAĐIVANJA

Kako bi sustav bodovanja i nagrađivanja bio pravedan te kako uspjeh pojedine škole ne bi ovisio o broju učenika već isključivo o njihovom angažmanu, jedinica količine sakupljenog materijala izračunat de se na način da de se količina sakupljenog materijala po školi podijeliti s brojem učenika iste škole.

objavio: Sergej Pavlek   datum: 18. 3. 2016.