Projekt „Prsten potpore“ u našoj školi

Od listopada 2015 godine naša škola je dio hvalevrijednog projekta Zagrebačke županije „Prsten potpore“ kojim su osigurana sredstva za financiranje osobnih pomoćnica za dvoje učenika s teškoćama u našoj školi. Projekt se provodi pod stručnim vodstvom voditeljice tima za provođenje projekta u Zagrebačkoj županiji Ivančice Prugovečki, uz pomoć ravnateljice škole Tatjane Bakarić i koordinatorice projekta u školi, logopedinje Anite Juranić te naših osobnih pomoćnica Ivane Šestan (zamjena za Anu Gajčević) i Ive Žmegač. Cilj projekta je osigurati stručnu potporu učenicima s teškoćama u razvoju putem angažiranja pomoćnika u nastavi, radi postizanja boljih obrazovnih postignuća, uspješnije socijalizacije i emocionalnog funkcioniranja učenika. Višestruka je korist sudjelovati u ovom projektu kako za učenike s poteškoćama i njihove osobne pomoćnike tako i za učitelje koji ovim putem uče i osvješćuju svu problematiku određene teškoće te načine na koje se učeniku s teškoćama može olakšati praćenje nastave uz stručno vođenje i direktnu pomoć na satu. Naši učenici su pokazali izuzetan napredak i zadovoljstvo zbog mogućnosti pohađanja nastave uz direktnu podršku i pomoć druge osobe. Samim time nadamo se da će i sljedeće godine naša škola biti uključena u sličan projekt.

Anita Juranić, prof.logoped

Slika plakata u školi

Slika pomoćnica i koordinatorice

objavio: Sergej Pavlek   datum: 4. 5. 2016.