Održana vatrogasna vježba!

U nastavku pročitajte sve o vježbi,

a u foto-galeriji pogledajte kako je to bilo.

Kako bi se ponašali u slučaju da u školi izbije požar? – bila je tema vatrogasne vježbe koja se u petak, 20. svibnja 2016. održala u našoj ustanovi. Riječ je o vježbi koja će se održavati svake dvije godine s namjerom da u slučaju vatrene pošasti učenici, učitelji i ostali djelatnici škole budu spremni za spašavanje. Upravo radnje napuštanja zgrade na četiri ulaza vježbali su nakon velikog odmora kada se oglasila neprekidna sirena. Njezino zavijanje bilo je znak da zgradu prema planu treba napustiti u što skorijem roku, učitelji trebaju uzeti dnevnike i s učenicima se uputiti van bez trčanja i ostati na livadi ispred škole. Tako je i bilo na vježbi koju je organizirao VP Ivanić Grad.

Prema utvrđenom planu jedna osoba je ostala zarobljena u požaru. Bio je to učitelj Tomislav Pavković kojega je vatra zatekla u učionici. Toliko se razbuktala da nije mogao više sići stubama. Tada su stupili na snagu vatrogasci i pokretnim ljestvama s košarom spasili ga s prvog kata. Sve se sretno završilo, a najbolje u svemu je bilo to što je to bila samo vježba, a ne stvaran događaj. U akciji je spašena i jedna mama koja se u to vrijeme u školi zatekla na informacijama.

objavio: Kristina Rajković   datum: 25. 5. 2016.