Ljetni odmor donosi nam odlične vijesti!

Učenik 5.a razreda, Petar Lauš, sudjelovao je  na  svjetskom neslužbenom rukometnom  prvenstvu  za mlađe dobne kategorije u Švedskoj (Partille cup) u Goteborgu.  Preko 1200 ekipa  iz preko 40 zemalja s gotovo svih kontinenata u muškoj i ženskoj konkurenciji od 10-21 godine starosti ; na bezbroj terena - od trave pa sve do dvorane!  Petar je ispred Muškog rukometnog kluba Ivanić bio predstavnik u kategoriji dječaka rođenih 2004. Petar je nastupio  u ekipi Zagreb 2 zajedno s djecom iz Dugogo Sela,  Siska, Rugvice, Ruda...  Dakle; na neki način selekcija Zagrebačke županije i ovog dijela Hrvatske... 6-7 dana velike borbe; puno odigranih utakmica je iza te djece iz cijelog svijeta ! Odlično odigran turnir u kojem je na kraju ekipa Zagreb 2 dobila ekipu Zagreb 1 (djeca iz Maksimir Pastele i PPD-a) u finalu turnira za tu kategoriju 2004. s rezultatom 19:18... Bravo za sve dječake iz naše zemlje a posebno za našeg Petra iz MRK Ivanića!  Prema podacima sa stranice MRK doznajemo da je Petar dao velik doprinos osvajanju 1.mjesta na turniru!!!

(Fotografije i podaci preuzeti  s fb stranice MRK Ivanić).

objavio: Sergej Pavlek   datum: 11. 7. 2016.