Europski dan jezika

Europski dan jezika obilježava se svake godine 26. rujna. Naši osmaši su ga pod vodstvom učiteljice engleskoj jezika Ksenije Kahline i učiteljice njemačkog jezika Biljane Šunjić obilježili projektnim danom. Izrađivali smo zastave europskih zemalja, te svakoj pridružili riječ „ljubav“ na službenom jeziku te države, te od svega izradili zanimljiv mobil. Razgovarali smo o nekim činjenicama vezanim uz jezike, uspoređivali sličnosti s hrvatskim jezikom, orijentiravši se pritom najviše na engleski i njemački jezik. Sve smo rezimirali izradom plakata. Da su zbilja uživali u tome mogu potvrditi sami učenici, a i fotografije.

objavio: Sergej Pavlek   datum: 3. 10. 2016.