EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN

30.rujna 2016. obilježili smo EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN!

Učenici i učitelji  naše škole obilježili su Europski školski sportski dan raznim sportskim aktivnostima u trajanju od 120 minuta.

U obilježavanje ESSD uključila se i Školska prometna jedinica koja je brinula o sigurnosti učenika i mještana.

Fotogalerija:

Europski školski sportski dan je paneuropska inicijativa čiji je glavni cilj promocija tjelesne aktivnosti i zdravlja. Inspiriran je Mađarskim školskim sportskim danom koji od 2006. vrlo uspješno organizira Mađarski školski sportski savez. Tog dana veliki broj škola u Mađarskoj organizirale su sportske aktivnosti po svom izboru u minimalnom trajanju od 120 minuta, a u koje je bilo uključeno više od 200 000 djece s ciljem promocije tjelesne aktivnosti i zdravlja.  U 2015. formira se međunarodni Erasmus+ konzorcij 6 asocijacija iz područja Kineziologije i Sporta.  U okviru Europskog tjedna sporta one obilježavaju Školski sportski dan u Mađarskoj, Poljskoj i Bugarskoj u kojem je sudjelovalo više od 300 000 djece. Ove godine u organizaciju EUROPSKOG ŠKOLSKOG SPORTSKOG DANA, koji se planira održati 30. rujna  uključilo se 15 europskih zemalja među kojima i Hrvatska, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

objavio: Sergej Pavlek   datum: 3. 10. 2016.