Dani kruha

U petak 14.10.2016. obilježili smo Dan kruha te Dan zahvalnosti za plodove zemlje.Već tradicionalno obilježavamo ih izložbom u holu škole u kojoj sudjeluju naši učenici. Riječ je o izložbi pekarskih proizvoda, ukusnih peciva, kruščića i drugih delicija koje pripremaju njihove mame, bake, a ponekad i učenici sami, te plodova iz njihovih vrtova i voćnjaka. Izložba je upotpunjena kraćim programom koji je pripremila časna Miljana sa svojim učenicima, te blagoslovom kruha.Nakon programa u predvorju škole učenici su nastavili s konzumacijom onog što su donijeli na izložbu, po razredima.

Cilj je ove manifestacije ukazati djeci na važnost kruha ne samo kao prehrambene namirnice na našem svakodnevnom jelovniku već i na njegovu civilizacijsku, duhovnu i kulturnu važnost.

Dio atmosfere s ove manifestacije koju u školi priređujemo svake godine prenosimo na fotografijama u foto galeriji

objavio: Suzana Lacković   datum: 17. 10. 2016.