Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige (15. listopada – 15. studenog) svake godine Knjižnice grada Zagreba organiziraju Nacionalni kviz za poticanje čitanja u kojem već nekoliko godina sudjeluju i učenici naše škole na poticaj i uz pomoć učiteljica hrvatskoga jezika i knjižničarke Suzane Lacković. Zadnjih je godina kviz on-line, ali je prije toga potrebno pročitati tri zadane knjige. Ove godine to su bile knjige: Ljeto za pamćenje Mire Gavrana, Krugovi na vodi Snježane Babić-Višnjić i Bio sam pas i opet sam Nene Lončar. Na kraju se uvijek organizira završna svečanost na kojoj se izvlače vrijedne nagrade pa uz znanje treba imati i malo sreće, no već sam odlazak na svečanost svojevrsna je nagrada.

Učenici 8. c razreda: Matea Brković, Stjepan Ćosić, David Filipović, Laura Lučić, Dorotea Trnčić i Ana Vinković bili su predstavnici naše škole koji su s učiteljicom hrvatskoga jezika Antonijom Borić nazočili završnoj svečanosti održanoj u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu 15. studenog ove godine. U prigodnom programu bila je izvedena dramatizacija ulomka iz romana Ljeto za pamćenje Mire Gavrana u kojoj su glumili Robert Kurbaša i Doris Pinčić Rogoznica, a s učenicima su se družili i pisci čije su knjige čitali za kviz uz glazbeni nastup KGZ benda.

Želimo da ovo bude poticaj i ostalim učenicima da se dogodine u još većem broju uključe u ovako zanimljive i korisne projekte.

Fotogalerija:

objavio: Sergej Pavlek   datum: 17. 11. 2016.