FAŠNIK

Fašnik 2017.

Svake godine krajem veljače stavljamo na lica maske i veselimo se biti netko drugi, neobičan, smiješan ili strašan. Tako je bilo i ove godine na Fašniku 2017. održanom 28. veljače u Pučkome domu u Kloštar Ivaniću. Također smo priredili i izložbu maski zajedno s Dječjim vrtićem Proljeće. Na izložbi se mogao vidjeti široki izbor maski koji su učenici razredne i predmetne nastave izradili na nastavi likovne kulture i likovnim grupama. Na panoima i stolovima bile su predstavljene maštovite krinke naslikane spektrom boja temperama, pastelom i izrađene od kolaža. Živopisni prizori  pokazali su veliku razinu kreativnosti sudionika Fašnika. Od izmišljenih likova do klaunova, gusara, liječnika, šeika, dimnjačara itd. nizali su se dvoranom koja je bila dupkom ispunjena radovima od slika do skulptura. Na ulazu izložbe dočekao nas je plakat s likom klauna koji je svojim širokim smiješkom nagovijestio posjetiteljima da ih u prostoriji očekuje mnoštvo veselja, smijeha i iznenađenja.

Fotogalerija:

objavio: Sergej Pavlek   datum: 1. 3. 2017.