Kuhari

Od ove školske godine smo u našoj školi kao novu izvannastavnu aktivnost uveli male kuhare (3. i 4. razred) pod vodstvom učiteljice Biljane Šunjić. Cilj ove izvannastavne aktivnosti je osposobiti djecu za rad u kuhinji, što obuhvaća pripremanje jednostavnih, zdravih i finih jela u kratkom roku, održavanje čistoće radne površine i namirnica, planiranje i organizacija rada, bilježenje aktivnosti (recepata), služenje kuhinjskim priborom i posuđem. Hranu koju učenici pripreme, zajedno pojedemo.

Na početku svakog sata mali kuhari peru ručice, oni koji imaju dugu kosu vežu ju u rep, oblače pregače i pomažu učiteljici u pripremanju potrebnog posuđa i namirnica. Dogovaramo se o radu na današnjem satu, dijelimo zaduženja.  Svaki sat jedan učenik piše recept za kuharicu koju ćemo izdati na kraju školske godine.

Prvi tjedan smo pripremali voćnu salatu. Svatko je donio po jedan komad voća. Izrezali smo voće, pomiješali ga, podijelili u zdjelice i pojeli.

Drugi tjedan smo pekli palačinke. Bio je to veliki doživljaj za naše kuhare jer su neki po prvi puta uspjeli sami prevrnuti palačinku u zraku.

Treći tjedan smo kuhali griz na mlijeku. Kao i do sada, učenici su pojeli baš sve. Veselimo se idućem satu kuhanja.

Fotogalerija:

objavio: Sergej Pavlek   datum: 3. 10. 2017.