Snimanje TV emisije Luka i prijatelji

Na poziv Produkcijskg odjela za djecu i mlade Hrvatske radiotelevizije učenici drugog i trećeg razreda naše škole, u pratnji pedagoginje,  sudjelovali su u snimanju emisije Luka i prijatelji, 2.listopada 2017. Tema emisije bila je život na selu a voditelj emisije je Luka Bulić. Snimanje se odvijalo na lokaciji Stari Mlin obitelji Kunek u Kloštar Ivaniću. Učenici trećih razreda, njih 12, sudjelovalo je u berbi jabuka. Uslijedile su igre u kojima su se natjecali u spretnosti brzog nošenja jabuke na glavi. Najuspješnija dva učenika u toj igri nastavila su dvoboj u natjecanju kako pojesti jabuku koja visi na špagi. Učenici drugog razreda, njih 12, sudjelovali su postupku mljevenja žita, hranili su domaće životinje i sudjelovali u pripremi fine štrudle od jabuka koju su na kraju i pojeli. Luka Bulić se rado fotografirao s učenicima kojima je podijelio i svoje autograme. Na kraju sunčanog jesenskog dana, zadovoljni snimanjem i druženjem s Lukom učenici su otišli kući, a kako je Luka nastavio boravak u seoskoj idili nakon što se najeo finih štrudli morat ćemo pogledati u emisiji koja će se emitirati za otprilike mjesec dana.

Svoje doživljaje sa snimanja učenici su ispričali i novinarki Obiteljskog radija Ivani što se isto može poslušati u programu.

Vesna Vučić, prof.

objavio: Sergej Pavlek   datum: 4. 10. 2017.