Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja

Svake se godine u organizaciji Knjižnica grada Zagreba provodi Nacionalni kviz za poticanje čitanja u kojem sudjeluju mladi čitatelji dijelom Lijepe Naše i šire. Ove su godine piod geslom "Čitanje ne dolazi u pitanje" bile ponuđene tri knjige : Milijunaši Maje Brajko-Livaković, Mali ratnik Tihomira Horvata i Pošalji mi poruku Sanje Pilić.Nakon pročitanih knjiga trebalo je riješiti on line kviz, a iz svake školske i narodne knjižnice početkom studenog izvučen je jedan sudionik koji je ušao u krug za izvlačenje glavne nagrade (tableta) na zavrnoj svečanosti.Završna svečanost održala se u srijedu 15.11.2017. u 12 sati, u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, a prisutni su bili pisci čije su se knjige čitale za kviz : Maja Brajko Livaković, Tihomir Horvat i Sanja Pilić.

Osim toga, Hrvatsko narodno kazalište izvelo je dijelove iz opere "Nikola Šubić Zrinjski" Ivana plemenitog Zajca, što je bila poveznica s knjigom Mali ratnik u kojoj je riječ o Sigetskoj bitci.

Ove godine u čitanju su najvredniji bili sedmaši : Ines Bijader, Katarina Gjurinski, Petro Pajur i Gabrijela Baštijan koji su uz pomoć knjižničarke Suzane Lacković rješavali kviz, a na završnu ih je svečanost vodila učiteljica Antonija Borić.

Antonija Borić

objavio: Suzana Lacković   datum: 17. 11. 2017.