Integracija kroz sport u našoj školi

Kako bi se bolje upoznali sa sportskim aktivnostima osoba sa invaliditetom, naša škola je 15.veljače 2018. bila domaćin izuzetnoj sportskoj ekipi – članovima  Sportskog saveza osoba s invaliditetom iz Velike Gorice.

Sportski savez se s predsjednikom Darkom Matićem  bavi poticanjem, organiziranjem i provođenjem raznih oblika rekreativnih aktivnosti za osobe s invaliditetom te su tako u našoj školi prezentirane sportske aktivnosti: boćanje, stolni tenis, bacanje kugle i judo. Druženje učenika i sportaša iz Boćarskog kluba osoba s invaliditetom, Stolnoteniskog kluba osoba s invaliditetom, Atletskog kluba osoba s invaliditetom i Judo kluba osoba s invaliditetom  proteklo je na način da su zainteresirani učenici nakon uputa trenera i demonstracije sportaša i sami sudjelovali u sportskim aktivnostima.

Uz nesebičnu prezentaciju sportaša s tjelesnim invaliditetom, koji postižu izvrsne rezultate na sportskim natjecanjima pa čak i na međunarodnoj razini, tog dana smo bili počašćeni i s osobom koja je ove godine proglašena Ponosom Hrvatske, Marinom Drašković.

FOTO-GALERIJA

Izvor: Vesna Vučić

objavio: Administrator   datum: 20. 2. 2018.