Zagreb: U kazalištu „Žar ptica“

Na predstavi „Kako je tata osvojio mamu“?

Kako je tata osvojio mamu? – naslov je predstave koju smo gledali u Kazalištu Žar ptica u srijedu, 17. listopada 2018. Na terenskoj nastavi u Zagrebu bili su učenici 5. a, b i c s razrednicima. To su Vlasta Tolić, Ivan Novak i Martina Sraka te učitelji u pratnji Antonija Borić i  Irena Noth. Radi se o scenariju Mire Gavrana, a radnja prati život obitelji glavnog junaka, desetogodišnjeg Antuna. Njegovi roditelji su se posvadili i razdvojili te je majka s dječakom otišla živjeti k baki. Antun zajedno s Bernardom u koju se zaljubio priprema planove za pomirenje mame i tate, što se i događa na proslavi njegova rođendana.

Učenici su se na kraju predstave fotografirali s glumicom Ninom Erak koja u predstavi glumi baku, a u domaćoj seriji Na granici koja se upravo emitira na Novoj tv, babu Zorku.

objavio: Kristina Rajković   datum: 22. 10. 2018.