Radost slikanja uz glazbu

Jana Piljek osvojila 3. nagradu

Jana Piljek, 5. c, osvojila je 3. nagradu na likovnom natječaju Radost slikanja uz glazbu koji se odvija u okviru manifestacije Tjedan glazbe za mlade. Riječ je o natječajnoj izložbi za osnovne i srednje škole koju tradicionalno organizira Hrvatska glazbena mladež u KD Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Na likovnoj grupi slušali smo glazbu i slikali na temu natječaja, a to je Žar ptica, Igora Stravinskog. Jana Piljek osmislila je živopisnu pticu u crvenkastim nijansama kojoj pršti perje i dobila naklonost žirija. Radi se o projektu korelacije glazbene i likovne kulture. Jana Piljek će u ponedjeljak, 1. travnja 2019. u pratnji učenice Nike Pajur , 5. c i učiteljice likovne kulture Vlaste Tolić ići u KD Vatroslava Lisinskog gdje će se održati svečano otvorenje izložbe, dodjela nagrada najboljima i tiskovna konferencija.

objavio: Kristina Rajković   datum: 28. 3. 2019.