DAN ŠKOLE!

Pred svečanom pozornicom u Pučkom domu, kako to i priliči, proslavili smo ovogodišnji Dan škole u petak, 14. lipnja 2019. Najprije je u ime organizatora, OŠ braće Radića, veliki broj posjetitelja pozdravila ravnateljica Tatjana Bakarić. Bila je to prilika i da se buketom cvijeća zahvali na dugogodišnjem predanom radu učiteljici glazbene kulture Danici Pergar koja odlazi u mirovinu. Potom je ravnateljica učenicima i učiteljima koji su sudjelovali na županijskim i državnim  natjecanjima u školskoj godini 2018./2019. podijelila priznanja i nagrade što ih je osigurala općina Kloštar Ivanić.

Foto-galerija!

U zabavnom dijelu programa vidjeli smo šarolik spektar izvođača svih scenskih grupa škole. Vidjeli smo nastupe hrvatskog folklora, dramskih i recitatorskih skupima te zbora razredne nastave pod vodstvom učiteljice Nataše Šimunac.  Od noviteta na sceni  vidjeli smo plesnu točku kaubojki. Zapažene su bile najmlađe izvođačice koje su plesale na glazbenu temu Barbie girl u ružičastim haljinicama. Pjevale su Franka Sloup i Martina Zubatović uz gitarističku pratnju Katje Sloup. Nastupio je i instrumentalni sastav u kojemu su osim učenika sudjelovali i odrasli: učiteljica Danica Pergar sa suprugom, vanjskim suradnikom škole, Stjepanom Pergarom Pištom te učitelj matematike Miljenko Petračić. Program su vodile Petra Ivanković i Katja Sloup. Scenografiju je osmislila grupa Vizualni identitet pod vodstvom učiteljice Vlaste Tolić. Tom prigodom predstavljen je i novi, 13. broj školskog lista „Kloštar“.

objavio: Kristina Rajković   datum: 18. 6. 2019.