Italija: Međunarodni projekt Boje mira

Likovni rad Vanesse Jozić predstavlja Hrvatsku

Na međunarodnom projektu I Colori Per La Pace (Boje mira) koji se održava u Nacionalnom parku mira u talijanskom gradu Sant'Anna kraj Stazzeme (Lucca – Toscana) likovni rad naše Vanesse Jozić, 6. c, predstavlja Hrvatsku. Naime na tom projektu za djecu koji promiče mir u svijetu sudjeluje 89 zemalja, a svaku od njih predstavlja po jedan rad. Poticaj za mirovnu temu ima uporište u stradavanju 600-tinjak nevinih žrtava u gradu domaćinu tijekom 2. svjetskog rata, a taj podatak ostao je nepoznat široj javnosti sve do novijeg doba.

Izložbu prati katalog, a na naslovnoj stranici nalazi se slika predstavnika Indonezije (Balija).  Na toj izložbi također su postavljene slike naših šestašica Nike Pajur, Jane Piljek, Mije Ćosić i Ilijane Maljur. Radovi su nastali na nastavi likovne grupe pod vodstvom učiteljice Vlaste Tolić.

objavio: Kristina Rajković   datum: 11. 9. 2019.