Projekt: Školska shema voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda

Naša škola je uključena u projekt „ Školska shema“ u sklopu Nacionalne strategije Školska shema voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda. U sklopu toga provede se sljedeće obrazovne mjere: sjetva, sadnja i održavanje školskih vrtova, satovi kušanja voća i povrća i/ili mliječnih proizvoda, te predavanja s temama o poljoprivredi, zdravim prehrambenim navikama, lokalnim lancima hrane, ekološkoj i održivoj proizvodnji te sprečavanju rasipanja hrane.

Više pod ::opširnije::

Foto galerija:

U rujnu je nabavljen potreban vrtni alat ( motike, lopate, štihače, grablje, voćarske škare…), sadnice voća, razno  sjemenje za povrće, lukovice,  zemlju( supstrat), gnojivo i opremu za održavanje vrta.

Tijekom listopada i studenog u našem školskom vrtu posadili smo borovnice, brusnice, jagode i jabuke. Limune i smokvu smjestili smo u zatvoreni dio škole kako bi preživjeli zimu.  Učenici su naučili kako pripremiti tlo za sadnju, upotrijebiti odgovarajuće gnojivo prilikom sadnje i važnost zalijevanja sadnica tijekom sadnje kako bi biljka preživjela dok joj se ne razvije korijen.

U sadnji su sudjelovali  Marko Fugaš, Deny Pevec, Dario Mužević, Karla Petrek, Stjepan Pavišić, Lovro Gorić, Marko Gašić učenici 6.b razreda, zatim  Nika Pajur, Lara Bičanić učenice 8.c razreda, te Josip Dolić i Dalibor Koščević učenici 8.b razreda.

Učenici četvrtih razreda sudjelovali su na predavanju vanjskih suradnika koji su  educirali djecu o poljoprivredi, zdravim prehrambenim navikama, lokalnim lancima opskrbe hranom, ekološkoj i održivoj proizvodnji i borbi protiv rasipanja hrane.

Koordinatorice projekta: Martina Sraka i Marina Cimaš

objavio: Ivana Jurić   datum: 17. 11. 2021.