Industrijsko oblikovanje - Dizajnirali smo cipele

Na satu Likovne kulture prilikom obrade lekcije Industrijski dizajn, sedmaši su ove godine od kartona dizajnirali cipele. Najprije je učiteljica objasnila važnost industrijskog dizajna u svakodnevnom životu i njegove primjene na sve što nas okružuje. Potom je učenicima pokazala primjerke iz Muzeja cipela u talijanskom gradu Chioggiji (Veneto) te neke od modela jednog od najpoznatijih dizajnera cipela današnjice, Španjolca Manola Blahnika.  Učiteljica je također demonstrirala rad, a učenici su u skupinama stvarali svoje modele. Najuspješniji rad je bio onaj skupine učenica iz 7.a, a to su: Lana Baštijan, Monika Tunaj, Žanamaria Peh i Tea Kučinić. One su oblikovale sandale na petu, tzv. „platforme”. Kažu da bi ih one rado malo „isfurale”.

Vlasta Tolić

objavio: Ivana Jurić   datum: 2. 5. 2022.