Izlet u Salzburg

26. travnja 2024. godine učenici 7. i 8. razreda koji pohađaju izbornu nastavu njemačkog jezika su u pratnji učiteljica Ivane Jurić, Monike Đudarić, Martine Modrić, Tihane Mateljan i Biljane Šunjić realizirali izvanučioničku nastavu u Austriju. Nakon nekoliko sati vožnje su stigli u Hallein, u rudnik soli. Prije samog obilaska su dobili prikladna „rudarska“ odijela te ih je vlakić odvezao u unutrašnjost solane, gdje su se u dva navrata toboganom spustili do 210 metara dubine. Vožnja brodom po jezeru ispod zemlje uz projekciju nastanka soli od rudnika do dvora je bila prava atrakcija za sve učenike. Nakon Halleina su išli u obilazak grada Salzburga te su posjetili Mozartovu rodnu kuću. Povratak u školu je uslijedio u kasnim noćnim satima. Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI.

Biljana Šunjić

objavio: Ivana Jurić   datum: 3. 5. 2024.