POSJET DVD-u KLOŠTAR IVANIĆ

23.11.2015. učenici 2.a, b i c razreda i njihove učiteljice su posjetili Dobrovoljno vatrogasno društvo Kloštar Ivanić .

Dočekali su nas pripadnici društva obučeni u svečana i interventna odijela. Predsjednik društva Zvonimir Drk je sve prisutne ukratko upoznao s radom i poviješću društva kao i razlikom između vatre i požara. Učenici su razgledali vatrogasni kamion, postavljali mnoga zanimljiva pitanja i saznali čemu služe pojedini dijelovi vatrogasne opreme. Vatrogasci su demontirali puštanje vode iz mlaznice, a iznenadili su nas i zvukom vatrogasne sirene. Učenici su bili oduševljeni što su mogli isprobati i natjecati se u dječjim vatrogasnim aktivnostima (natjecanje u brentačama). Mnogi učenici su iskazali želju biti članovi malih vatrogasaca. Nestrpljivo čekamo proljeće kada ćemo se opet vidjeti. Nakon povratka u učionice, učenici nisu skidali osmijeh s lica i prestajati pričati o vatrogascima i svemu što su doživjeli.

Pogledajte fotografije!

objavio: Kristina Rajković   datum: 25. 11. 2015.