NOĆ MUZEJA!

Noć muzeja u Kloštar Ivaniću održala se u vremenu od 18:00 do 01:00 iza ponoći 29. siječnja 2016.

U našoj crkvi, nakon poslijepodnevne mise i zanimljivih predavanja, otvorena je izložba. Moglo ju se slobodno razgledavati nakon 19 sati u prostoru pinakoteke.

Detalje pročitajte u nastavku!

Foto-galerija!

U organizaciji Župe uznesenja BDM Kloštar Ivanić i Udruge bolji Kloštar iz Kloštar Ivanića otvorit će se vrata riznice i pinakoteke Franjevačkog samostana i župe u Crkvi sv. Marije.

Jedanaestu Noć muzeja obilježit će tema: UTEMELJITELJI I REFORMATORI- JOSIP JURAJ STROSSMAYER, HRVATSKI MECENA

Tema je odabrana s ciljem odavanja počasti jednom od najznamenitijih i najutjecajnijih hrvatskih ličnosti 19.st., političaru i biskupu čija je dvjestota godišnjica rođenja obilježena prošle godine.

Noć muzeja još jednom će posebno naglasiti utjecaj biskupa J.J. Strossmayera na formiranje pojedinih muzeja i stvaranje zbirki, kao i na ozbiljnu namjeru otvaranja sakralnih muzeja.

PROGRAM:

Crkva sv. Marije, Kloštar Ivanić

- 18:00 -18:30 - Misno slavlje

- 18:30 - 19:00 - Predavanje dr.sc.Maje Cepetić Rogić- SREDNJOVJEKOVNI IVANIĆ I CRKVA SV.MARIJE

- 19:00 - 19:30 - Razgled riznice i pinakoteke franjevačkog samostana i župe u Kloštar Ivaniću uz stručno vodstvo

- 19:30 - 23:00 - slobodno razgledavanje

objavio: Kristina Rajković   datum: 28. 1. 2016.