Nagradni natječaj Noći knjige

U povodu Noći knjige organizacijski odbor Noći knjige u suradnji s Hrvatskom udrugom školskih knjižničara objavljuje nagradni natječaj Ljekovita lektira.

Koju biste lektiru prepisali kao lijek i zašto ? Odgovori mogu biti u prozi i stihu. Tekstu možete dodati naslov Ljekovita lektira ili mu dati svoj naslov koji bolje odgovara, a ispod samog teksta navedite ime i prezime autora knjige i njezin naziv.

Uvjeti natječaja

• u natječaju sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola u tri kategorije:  1. – 4. razred osnovne škole
    • 5. – 8. razred osnovne škole
    • 1. – 4. razred srednje škole
  • na natječaj se prijavljuju literarni radovi
  • rad mora biti originalan – ne smije prethodno biti objavljen ili posuđen iz nekog već napisanog djela
  • svaki rad mora sadržavati sljedeće podatke:
    • ime i prezime učenika, razred
    • naziv i adresu škole
    • ime i prezime stručnog suradnika školskog knjižničara, kontakt (telefon, adresu e-pošte)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nagrade

Nagrade se dodjeljuju u tri kategorije: 1. – 4. razreda osnovne škole, 5. – 8. razreda osnovne škole i 1. – 4. razreda srednje škole. Od pristiglih će radova ocjenjivački odbor, sastavljen od predstavnika organizatora Natječaja, odabrati po 3 najbolja rada u svakoj kategoriji na temelju uspješnoga odgovora na zadatak, stila, originalnosti i maštovitosti.

Nagrade čini poklon-paket knjiga namijenjen učeniku autoru rada te poklon-paket namijenjen školskoj knjižnici.

Nagrađeni radovi bit će predstavljeni na mrežnoj stranici Noći knjige i Hrvatske udruge školskih knjižničara, društvenim mrežama, a prema mogućnostima i na drugim promidžbenim materijalima manifestacije. Sudionici natječaja slanjem svojih radova pristaju na to da se oni koriste za promociju Noći knjige i čitanja, a školski knjižničari suradnici od roditelja trebaju ishoditi odgovarajuće dopuštenje.

Obavijest o nagrađenim radovima bit će objavljena 23. travnja 2021. na mrežnim stranicama Noći knjige i Hrvatske udruge školskih knjižničara.

Dodjela nagrada i prigodnih zahvalnica održat će se nakon stjecanja uvjeta i o tome će nagrađeni biti pravovremeno obaviješteni!

Ovo nije sve!

Možete naslikati/nacrtati naslovnu ilustraciju knjige koju ste odabrali u bilo kojoj likovnoj tehnici ili snimiti fotografiju, reklamu (radijsku ili televizijsku), nacrtati strip…

Svoje kreativne radove nam pošaljite i njih ćemo zajedno s vašim pričama rado dijeliti na društvenim mrežama, kako bismo lektiru pretvorili u leptiruknjigu koja liječi.

Radujemo se stvaranju zajedničke knjižne apoteke!

objavio: Suzana Lacković   datum: 9. 4. 2021.