Čitanjem do zvijezda

15.12.2015. proveli smo školsko natjecanje Čitanjem do zvijezda.Natjecanje su organizirale učiteljica hrvatskog jezika Antonija Borić i školska knjižničarka.Nakon obrade testova dobili smo troje učenika koji su se plasirali na Županijsko natjecanje : Dominik Kesedžić, Ilija Žuljević i Iva Mlakić.Ivana Tučkorić sudjelovat će na Županijskom natjecanju izradom plakata na temu "Odrastanje".

"Čitanjem do zvijezda" državno je natjecanje iz poznavanja zadanih književnih djela kojemu je cilj afirmirati knjigu, te poticati čitanje, ali i druge oblike izražavanja učenika, s obzirom da se svake godine učenici natječu u izradi i prezentaciji plakata na određenu temu, obično vezano uz književnost.

Natjecanje se provodi na nekoliko razina, školskoj, županijskoj , te državnoj, a već par godina smo vrlo uspješni na županijskom natjecanju.Također, ovo natjecanje svake godine izaziva sve veći interes kod naših učenika, koji u sve većem broju u njemu sudjeluju.

objavio: Suzana Lacković   datum: 15. 12. 2015.