Dan materinskog jezika

21.02. obiljažavamo Međunarodni dan materinskog jezika.Obilježava se odlukom UN-a iz 2000., s ciljem očuvanja jezične baštine. Ovaj je datum ujedno i prisjećanje na četvero ubijenih studenata u Bangladešu 1952. , jer su se zalagali i promovirali svoj materinski jezik.

Vjerujem da ćete na različite načine obilježiti ovaj datum, a svoj doprinos očuvanju jezičnog bogatstva možete dati i na stranici Europskog dana jezika. U rubrici Jezična blaga možete dodati i riječi iz svog materinskog jezika, ako smatrate da postoje,za koje nijedan prijevod ne može naći odgovarajuće ekvivalente.Primjer je portugalska riječ "saudade" koja označavanja nedostajanje, čežnju za nekim ili nečim.

JEZIČNA BLAGA

objavio: Suzana Lacković   datum: 8. 2. 2016.