Čitanjem do zvijezda

U petak 6.05.2016. sudjelovali smo na državnom natjecanju "Čitanjem do zvijezda".Na vrlo zahtijevnom testiranju, gdje se osim poznavanja sadržaja propisanih romana, zahtijevalo i razumijevanje smisla, interpretacija,  karakterizacija likova, jezična analiza djela i poznavanje značenja riječi, stilskih figura, poznavanje spisateljske biografije, te opća kultura , naši su učenici osvojili 2. mjesto.Čestitamo!

Evo kako je izgledao naš boravak u Čakovcu. U 9.20. sudionici natjecanja dočekani su u Srednjoj školi Čakovec prigodnim programom. Osim pismenog testiranja učenika sudionika natjecanja, prijavljeni pojedinci su pred stručnim povjerenstvom predstavljali svoje plakate na temu odrastanja. Likovna kvaliteta plakata, te jasna poruka bili su kriteriji pri njihovom ocjenjivanju. Nakon pismenog testa, učenici i njihovi mentori imali su mogućnost turističkog razgledavanja grada.

Nakon 16:00 sati proglašeni su pobjednici.

objavio: Suzana Lacković   datum: 9. 5. 2016.