Kastor za najmlađe

U sklopu projekta "Čitamo mi, u obitelji svi" nabavljeno je nekoliko slikovnica o Kastoru, švedskog pisca i ilustratora Larsa Klintinga.Kastor peče kolač već je sada dostupna našim korisnicama, dok će ostale moći koristiti po završetku projekta.

Prekrasno ilustrirana slikovnica uvodi dijete u svijet kućanstva, točnije upoznaje ga s kuhinjskim priborom koji  nam  je potreban da bismo ispekli kolač, te vrstom sastojaka koje trebamo za kolač, a također dijete uči što nam je sve potrebno da bismo postavili stol.Poučna je, dijete uči nove pojmove, te estetski obogaćuje dječji svijet. Postupak pripreme kolača opisan je postupno i detaljno, a na kraju slikovnice malim čitateljima ponuđen je i recept .

Ukoliko smo vas zaintrigirali za malog Kastora, više o ovim slikovnicama, ali i interaktivne igre možete pronaći na stranici http://slikovnice.info/kastor/knjige

objavio: Suzana Lacković   datum: 12. 5. 2016.