Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2016.

Svake se godine u okviru Mjeseca hrvatske knjige provodi natjecanje za mlade čitatelje pod nazivom Nacionalni kviz za poticanje čitanja. Kviz organiziraju Knjižnice Grada Zagreba, Hrvatski centar za dječju knjigu, te Odjel za djecu i mladež Gradske knjižnice.Naslov i tema kviza u 2016. godini je ČITAM STO NA SAT.Pod vodstvom učiteljice Antonije Borić i naši se učenici svake godine uključuju u ovaj kviz.

Kviz se provodi on line u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske te u dijaspori.

Literatura prema kojoj su osmišljena pitanja u ovogodišnjem kvizu :

Miro Gavran, Ljeto za pamćenje

Snježana Babić Višnjić, Krugovi na vodi

Nena Lončar, Bio sam pas i opet sam

Više informacija na sljedećim stranicama:

objavio: Suzana Lacković   datum: 6. 9. 2016.