Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2017.

U Mjesecu hrvatske knjige već tradicionalno se provodi Nacionalni kviz za poticanje čitanja.Škola svake godine sudjeluje u kvizu. Ove godine kviz se provodi  pod sloganom "Čitanje ne dolazi u pitanje".

Za korisnike koji imaju pristup internetu, na navedenom linku mogu  dobiti sve informacije o knjigama koje treba pročitati za sudjelovanje u kvizu, te pristupiti kvizu. Kviz se rješava on line. Kako je Mjesec hrvatske knjige u znaku enciklopedistike, tako su u kviz uključena i pitanja za koje odgovore treba potražiti na ponuđenim on line enciklopedijama.

Za učenike koji nemaju pristup internetu svake se godine omogućava da kviz rješavaju u školskoj knjižnici.

objavio: Suzana Lacković   datum: 6. 10. 2017.