"Čitamo mi, u obitelji svi"

Tijekom školske godine 2017./2018. proveli smo projekt za poticanje čitanja "Čitamo mi, u obitelji svi". Projekt se već nekoliko godina provodi kroz školsku knjižnicu.Svoj doživljaj zajedničkog čitanja djeca su likovno izrazila u bilježnici dojmova, a radovi su priloženi u foto - galeriji. Također prenosimo i njihove bilješke o čitanju.

"Ovaj ruksak pun je iznenađenja, knjige su jako zanimljive, a to nisam očekivao.Prijatelj Luka mi je preporučio knjigu Kapetan Gaćeša i stvarno je jako smiješna kako je i rekao. Meni se svidjela knjiga Naš planet i Mali meteorolog jer su pune slika i zanimljive su bile i tati.Mami se svidjela knjiga Budi dobar kao Jan, jer je učiteljica uložila veliki trud i Jan je brzo napredovao.Puna dobrih savjeta je i knjiga Montessori, priprema za život."

T.R,, 22.01.2018.-29.01.2018.

"Dobio sam ruksak s knjigama u školi. Žureći kući razmišljao sam kakve sve knjige krije taj ruksak - mala knjižnica. Kod kuće sam brzo pregledao sve knjige i činile su mi se jako zanimljive.Odmah prvu večer roditelji i ja proveli smo u čitanju, to mi je bilo super, jer smo se uz čitanje još pnuo smijali i zabavili se. Ja sam čitao knjigu Kapetan Gaćeša koja je toliko smiješna da sam ju odmah pročitao cijelu. Pročitao sam i Martina i mrkvica gunđalica i uz nju sam naučio da moramo zdravo jesti. Tata je pročitao knjigu Naše noćno nebo, a mama voli knjige o odgoju djece pa je pročitala knjigu Hiperaktivno dijete koja joj je bila zan8imljiva i poučna. Svi zajedno smo čitali knjigu Divlje životinje i još smo nešto novo naučili o životinjama. Danas se rastajem sa ruksakom i knjigama malo žalostan jer nismo stigli pročitati baš sve knjige, ali možda dođu opet u moj dom...Kraj!"

J..Š. 15.12.2017. - 20.12.2017.

objavio: Suzana Lacković   datum: 3. 9. 2018.