eTwinning

eTwinning jedna je od aktivnosti programa Erasmus+.  Sustav je to suradnje između europskih škola u kojima učenici, učitelji i stručni suradnici surađuju na raznim virtualnim projektima, razmjenjuju ideje, ostvaruju nova prijateljstva i pobliže upoznaju  druge kulture putem sigurnog mrežnog portala www.etwinning.net. Naša škola u eTwinningu sudjeluje od 2018. godine i do sada smo bili uključeni u nekoliko projekata.

2018. – 2019. Exploring Traditions Through Greetings

2018. – 2019. Superstitions around the World

2019. – 2020. Box of Stories

2021. – 2022. Meet Europe and Learn Languages

2021. – 2022. European Languages: A Bridge for Cultural Diversity

2021. – 2022. DigiHerb

2021. – 2022. Biljke u Bibliji

2021. – 2022. Webučionica 2.0

Sve projektne aktivnosti uključene su u kurikulum škole, tako da postaju sastavnim dijelom redovitog nastavnog plana i programa. Aktivnosti se uglavnom provode kao međupredmetne korelacije tijekom izvođenja izvannastavnih aktivnosti, dok je radni jezik u većini projekata engleski. U projektne aktivnosti do sada su bili uključeni isključivo učenici predmetne nastave.