RADNO VRIJEME KNJIŽNICE:

UTORAK, ČETVRTAK  : 12:00 -18:00

DRUGI I POSLJEDNJI PETAK U MJESECU OD 12:OO DO 18:00

ŠKOLSKA KNJIŽNIČARKA : SUZANA LACKOVIĆ, DIPL. BIBLIOTEKAR

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

IZVORI NA INTERNETU ZA DJECU

KNJIŽNIČNE USLUGE NA DALJINU

BESPLATNI  SMIB I MODRA LASTA

DIGITALNI ALATI:WEBUČIONICA

E SLIKOVNICE

MEDIJSKA PISMENOST

ČITAJ.HR

Virtualna čitaonica

Što čitati

Morea Baničević. Demon školske knjižnice. Zagreb : Hangar 7, 2019.

Roman Demon školske knjižnice čita se u jednom dahu. Pratimo avanture skupine djevojčica i dječaka koje će znatiželja odvesti na neobično i opasno mjesto.

2. travnja obilježava se Međunarodni  dan dječje knjige. Tom prigodom riješi ponuđeni kviz:

Čitamo mi, u obitelji svi

U školskoj godini 2015./2016. uključili smo se u projekt "Čitamo mi, u obitelji svi". Cilj je ovog projekta poticanje čitanja kod učenika, uključivanjem u proces čitanja svih članova obitelji.

Projekt je zamišljen kao "putovanje" knjižnične naprtnjače od učenika do učenika. Naprtnjača sadrži osam knjiga iz različitih područja, te namijenjenih različitoj dobi.Cilj je ovog projekta uključiti u čitanje sve članove obitelji, jer obitelj najviše utječe na formiranje čitalačkih navika kod djece. Obitelj u kojoj se čita povoljno utječe i na djetetov odnos prema knjizi. Naprtnjača u svakoj obitelji boravi 5 dana, tijekom kojih članovi čitaju  zajednički ili samostalno, razgovaraju o pročitanom, a dojmove o svemu upisuju u bilježnicu dojmova, koja se također nalazi u naprtnjači. Svake srijede učenik koji je preuzeo naprtnjaču izvještava pred cijelim razredom kako je proteklo čitanje u njegovoj obitelji. Projekt kreće u 11. mjesecu, o čemu će  roditelji uključeni u projekt biti pravovremeno obaviješteni.Projekt traje do lipnja, kada se vrši evaulacija projekta, te se dobiveni rezultati koriste za daljnja poboljšanja. Knjige za projekt kupuju se od izabranih nakladnika po povoljnim cijenama. Osim razvijanja čitalačkih navika kod djece,cilj je projekta upoznati javnost s radom knjižnica i knjižničara, te ukazati na važnost obnavljanja knjižničnog fonda i financiranja knjižnica.

objavio: Suzana Lacković   datum: 5. 10. 2015.

Kreativne ideje

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.