Obilježavanje Europskog dana jezika 26. rujna 2022.

26. rujna u poslijepodnevnim satima okupili smo se u holu Škole kako bismo zajedno s učenicima obilježili Europski dan jezika kroz razne jezično-kuharske radionice.

Tako smo u radionici Fun with Flags bojali zastave i pomoću googla tražili kako se na pojedinom jeziku kaže Bok!.

U Tongue Twisters radionici lomili smo jezike pokušavajući brzo, i to bez greške, pročitati rečenice tipa Fred fed Ted bread, and Ted fed Fred bread.

Am I a Palindrome? / Jesam li palindrom? radionica sastojala se od aktivnosti učitavanja QR kodova kako bi se otkrilo je li rečenica palindrom ili ne, kao npr.: Anja sebe sanja..

Pravopisna radionica Koji je danas datum? za cilj je imala ponoviti i uvježbati pisanje nadnevka na hrvatskome, engleskome i njemačkome jeziku.

Kviz Where am I? / Gdje sam? ispitao je snalažljivost učenika, kao i njihovu moć zapažanja budući da je cilj bio prema fotografijama građevina s vidljivim natpisima pogoditi o kojoj je zemlji riječ.

Učenici su se, razumljivo, najviše radovali Bake off kuharskim radionicama u kojima su se pripremali slatki i slani zalogajčići tipični za neke europske zemlje: francuski kroasani, njemački pereci i mafini, britanski sendviči s maslacem i marmeladom, danski topli tost sa čokoladom, te palačinke sa domaćim džemovima iz Hrvatske. Da bi sve dobro "sjelo" su su bili English breakfast i Earl Gray čajevi s mlijekom, kao i talijanski cappuccino.

Naše druženje završilo je izložbom radova i plakata koji ponosno krase hol Škole, a učenici s nestrpljenjem očekuju novi projekt u kojem će pokazati svoje znanje i kreativnost.

Za više fotografija pogledajte pod Opširnije.

Učiteljice i učitelji Engleskog jezika, Njemačkog jezika i Hrvatskog jezika.

objavio: Ivana Jurić   datum: 27. 9. 2022.