Pipi Duga Čarapa na izložbi

I ove godine šaljemo likovne radove na natječaj Gradske knjižnice Ante Kovačić u
Zaprešiću Naslikajmo priču. Radi se o ilustraciji knjige Pipi Duga Čarapa švedske
književnice Astrid Lindgren, a u povodu 20 godina od njezine smrti. Bajkoviti svijet neobične djevojčice Pipi te njezine nadprirodne moći, poslužili su kao osnova za kreativno izražavanje učenika. Na slikama koje šaljemo pojavljuju se osim crvenokose Pipi još i njezin otac, pomorac na brodu duge plovidbe, jedrenjak, majmun, papiga, konj, pusti otak i kovčeg sa zakopanim blagom. Sve te motive učenici su prema svojoj mašti povezali i doveli u čudnovati odnos. Slike u tehnici olovaka u boji, uljanog i suhog pastela nastale su na satovima likovne grupe.

Vlasta Tolić

objavio: Ivana Jurić   datum: 29. 9. 2022.