Terenska nastava sedmih razreda

Učenici sedmih razreda posjetili su Čazmu u sklopu terenske nastave iz prirode i povijesti u petak 7.listopada.

Prva stanica bila je tematska staza Dolina Česme i ŠRC Vustje gdje ih je dočekao stručni vodič Manuel Jecmenović. Učenici su laganom šetnjom kroz šumu i uz rijeku Česmu mogli saznati zanimljive i edukativne informacije o flori i fauni lokaliteta. Na samom lokalitetu rješavali su zadatak koji su dobili od učiteljice Ksenije Kahline – pronaći i fotografirati motive prirode uz pomoć listića na engleskom jeziku. Nakon šetnje i kratkog odmora uz sendviče uputili su se u središte grada Čazme. Ispred gradske fontane učenicima je prezentirana povijest Čazme, posebnosti Crkve sv. Marije Magdalene i ostatci zidina srednjovjekovne utvrde Gradina, a sve pod stručnim vodstvom djelatnica Centra za kulturu Čazma. Obišli su i prvi biološki bazen u Hrvatskoj.

Završna stanica bila je lokalna slastičarnica u kojoj su se učenici zasladili sladoledom i kolačima te se uputili kućama u Kloštar Ivanić. Sve u svemu, jedno lijepo, sunčano, jesensko prijepodne provedeno u prirodi.

Foto-galerija:

objavio: Ivana Jurić   datum: 11. 10. 2022.