Dan kravate u školi

Dan kravate obilježili smo u školi u utorak, 18.listopada 2022., noseći oko vrata taj pretežito muški modni ukras koji sve više prihvaćaju i žene. Tako smo se prisjetili hrvatskih vojnika, naših predaka koji su još u Napoleonovo doba vezivali maramu u poseban čvor. Ona je u slavu Hrvatima nazvana kravata i od tada do danas prihvaćena je u cijelome svijetu kao nezaobilazan dodatak muškog odijela. Ponosni na naslijeđe prisjetili smo se toga podatka i fotografirali s kravatama za uspomenu. Grupa Vizualni identitet izradila je poseban plakat u tom povodu i izložila ga u predvorju škole. Na fotografiji s kravatama vidimo učenike produženog boravka s učiteljem Hrvojem Pepelkom.

Vlasta Tolić

objavio: Sergej Pavlek   datum: 19. 10. 2022.