Mažoretkinje u Italiji

S ponosom vas obavještavamo  da su učenice OŠ braće Radića:

Paula Pavun, Ema Pastuović, Emily Mužević, Dalila Brcko, Lea Starčević, Ella Horvat Tarnik i Vita Jakopčević briljirale na Svjetskom kupu mažoretkinja.

Grad  Montecatini Terme u Italiji 12. i 13. studenoga 2022. bio je domaćin Svjetskog kupa u organizaciji Majorrette world federativno na kojem je sudjelovalo 50 timova iz mnogih zemalja.
U subotu nakon ceremonije otvaranja počeo je natjecateljski dio na kojem je izvedeno oko 180 koreografija, a drugi dan natjecanja izvedeno je oko 200 koreografija.
Kloštranske mažoretkinje  natjecale su se s 8 koreografija i kući se vraćaju s 3 zlatne i 2 srebrne medalje. Ovdje su njihovi rezultati.
U kategoriji:
duo štap kadeti Ema Pastuović i Lea  Starčević -1. mjesto
mini formacija štap kadeti – 1. mjesto
mini formacija štap juniori- 2. mjesto
mini formacija batton flag juniori 2. mjesto
mini formacija pompon kadeti -1 mjesto
solo štap seniori Lara Bičanić -14. mjesto
solo  štap seniori Matea Kozina -7. mjesto
duo štap seniori Lara Bičanić i Matea Kozina– 4. mjesto

objavio: Sergej Pavlek   datum: 17. 11. 2022.