Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2022

Od 7. 11. do 11. 11. 2022. godine održano je Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2022. Na njemu su prvi puta sudjelovali učenici nižih razreda naše škole.

Na natjecanju je nastupilo 48015 učenika, koji su se natjecali pod vodstvom 1325 mentora iz 773 škole u Republici Hrvatskoj. Iz naše škole je jedna učenica ostvarila plasman među 10% najuspješnijih u svojoj kategoriji:

• Zara Belinda Švagelj, 2.c – 33. mjesto u kategoriji MikroDabar s osvojenih 9 bodova

Ukupno je sudjelovalo 54 naših učenika od 1. – 4. razreda.

Čestitamo svim sudionicima natjecanja!

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”, uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a. Pokrovitelj natjecanja je Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

objavio: Administrator   datum: 22. 11. 2022.