Gornjogradske priče 3.a, 3.b i 3.c razreda

Učenici trećih razreda odradili su terensku nastavu u Zagrebu. Posjetili smo Gornji grad i slušali legende o postanku grada Zagreba. Uz pomoć stvarnih glumaca dočarali su im legende o postanku grada Zagreba, kuli Lotrščak i o odnosu Gradeca i Kaptola.Upoznali su kralja Bellu IV, cehove, Mandu i bana, Doru Krupićevu i Petricu Kerempuh. Učenici su se odlično zabavili jer su i sami bili sudionici legendi i priča.

Nakon Gornjogradskih priča, posjetili smo Muzej grada Zagreba gdje smo mogli vidjeti i dio ostatka zida koji je okruživao Gradec. Terensku nastavu završili smo ručkom u McDonaldsu.

Natalija Zovkić Božić

objavio: Suzana Lacković   datum: 30. 3. 2023.