LUTKARSKA PREDSTAVA

U posjet nam je došla dječja spisateljica i lutkarka Jadranka Čunčić-Bandov. Ona se pisanjem bavi još od srednje škole, a petnaest godina radila je u lutkarskoj družini „Kvak“, nakon čega se osamostalila i počela izrađivati lutke od priručnih materijala- tikvi, podmetača za lonce, kuhači, kutija za jaja, spužve, žice, čarapa i sl.

Odglumila nam je puno kratkih igrokaza iz svoje knjige i svi su uživali u predstavi! Neki učenici su čak i sudjelovali u njoj- tako je Jan bio slonić, a Sara, Oliver i Borna su bili mišići.

Jadranka se i puno šalila za vrijeme predstave, a i pokazala nam je puno lutaka koje nosi u svojoj velikoj torbi.

Dojmovi učenika su vrlo pozitivni:

Vjeko Ivaković, 2.a: „ Predstava mi se svidjela, a najviše lutka klaun lutalica. Naučio sam da se lutkice mogu izraditi od svega. Smiješni su mi bili praščići.“

Ena Matijević, 4.a: „ Meni se najviše svidjela lutka Jesenka. Već smo s učiteljicom čitali tekst od te spisateljice i sve je bilo jako lijepo.“

Novinarke: Ela Šepec i Marta Novaković

objavio: Kristina Rajković   datum: 28. 11. 2012.