Otpad nije smeće

U petak, 26.travnja,našu su školu  posjetili Brigita Berulec i njeni pomoćnici iz tvrtke „Gospodarenje otpadom Zagrebačke županije“. Oni su za četvrte razrede održali prezentaciju iz koje smo naučili:

• Što je otpad
  • Sav otpad nije smeće
  • Priroda ne stvara otpad ali  ga se ni ne rješava
  • Što je kontrolirano odlagalište otpada
  • Što su divlji deponiji
  • Zašto su deponiji opasni
  • Zašto trebamo odvojeno prikupljati otpad

Dali su nam još mnogo korisnih informacija o pravilnom odlaganju otpada, npr. da je elektronički otpad jako opasan te da ako ga imamo kod kuće trebamo kontaktirati ovlaštenog sakupljača elektroničkog otpada na broj 0800 444 111.

Nakon prezentacije provjerili smo svoja nova znanja malim kvizom pod nazivom „Otpad nije smeće“, a izradili smo i plakat na istu temu.

Na kraju smo razvrstavali različiti otpad u za to posebno označene kutije.  Svi su se dobro zabavili, a uz to smo i mnogo naučili.

Tekst: Marta

Foto: Ela

objavio: Kristina Rajković   datum: 7. 5. 2013.