MEĐUNARODNA IZLOŽBA DJEČJIH RADOVA - ČILE 2009.

Zahvaljujući radu učenice Lare Vasari (7 c) „Krenimo u zelenu revoluciju“ naša škola ponovno je bila zastupljena na Međunarodnoj izložbi dječjih kartografskih radova. Prije dvije godine u Moskvi na Međunarodnoj kartografskoj izložbi učenicima: Martini Šafran, Štefici Gabud i Dominiku Kruhaku također  su bili izloženi radovi. Posljednja izložba se održala u vrijeme kada i 24. međunarodna  kartografska konferencija u glavnom gradu Čilea -  Santiagu od 15. do 24. studenoga 2009. godine. Tema ovogodišnjeg natječaja bila je Mnogi narodi – jedan svijet. Nakon održane izložbe Dječji natjecateljski radovi arhiviraju se u Knjižnici karata Sveučilišta Carleton u Kanadi, a mogu se pogledati na adresi http://children.library.carleton.ca/. Kartografsko društvo je prvi put izdalo katalog koji je dostupan u digitalnom zapisu na mrežnoj adresi http://lazarus.elte.hu/. To je adresa Povjerenstva za kartografiju i djecu Međunarodnoga kartografskog društva (ICA Commission on Cartography and Children). Svečana dodjela nagrada sudionicima bila je za vrijeme održavanja Festivala znanosti u zagrebačkom Tehničkom muzeju 24.4.2010 godine.  Rad „Krenimo u zelenu revoluciju“ prikazan je i u časopisu K i G br.12. Hrvatskog kartografskog društva.

Tradicionalno njegovanje ekoloških tema u svrsi održivog razvoja našeg zavičaja, uz veliki entuzijazam učitelja i učenika, doprinjeli su uspjehu koji nam je poticaj u promicanju ekoloških vrijednosti. U natječaju su sudjelovali učenici od 5. do 8. razreda geografske, povijesne i likovne grupe sa učiteljicama.

objavio: Sergej Pavlek   datum: 19. 5. 2010.