AMADEUSI IZ KLOŠTRA

Na Tjednu glazbe za djecu i mladež 2011, glazbeno-likovno-scenske priredbe što se tradicionalno održava u Koncertnoj dvorani Vatroslav lisinski, zapaženi su i likovni radovi naših učenika. Na temu Radost slikanja uz glazbu učenici su na satovima glazbene kulture slikali svoj doživljaj skladbe. Na natječaj je stiglo 550 radova iz

Na temu Radost slikanja uz glazbu učenici su na satovima glazbene kulture slušali kompozicije, a na onima likovne kulture slikali svoj doživljaj skladbe. Na natječaj je pristiglo 550 radova iz osnovnih i srednjih škola Hrvatske. Prema propozicijama natječaja, tročlani ocjenjivački sud sastavljen od likovnjaka, glazbenika i teoretičara umjetnosti pregledao je sve radove, te je osim tri nagrađena likovna rad odabrao i 120 radova za izložbu. Iz naše škole  na izložbi koja će potrajati od 21. do 25. ožujka od pet radova učenika predmetne nastave o temi skladbe W.A. Mozarta: Čarobna frula,  akvarelima i temperama predstavljaju nas učenici:

Tin Češković, 5.a

Lucija Ćosić, 5.a

Antonio Andrijević, 5.a

Martina Kamenarić, 6.b

Nikola Haramustek, 7.c

Nositeljice projekta su učiteljice glazbene kulture Danica Pregar i likovne kulture Vlasta Tolić.

objavio: Sergej Pavlek   datum: 17. 3. 2011.